Öne Çıkanlar Mürefte Mahallesi Uluslararası Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası P2 Royal Blue petrol fiyatı Vakıf Katım

Başkan Gürkan'dan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü mesajı

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gürkan, cumhuriyetin kurucusu, Büyük Önder ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yılında saygıyla yad ettiklerini ifade etti.

Vatanı işgal etmek isteyen güçlere karşı destansı bir istiklal mücadelesi veren Türk milletinin, Atatürk’ün önderliğinde büyük bir zafer kazandığını anımsatan Gürkan, şunları kaydetti:

"Kazanılan bu zafer, tüm mazlum milletlere örnek olurken Türk halkı da cumhuriyet ile birlikte bir çok hak ve özgürlük kazanmıştır. Büyük insanlar insanlık tarihinde ender görülürler. Hiç kuşkusuz Mustafa Kemal, zekası, onuru, başarıları ile insanlık tarihine bir daha silinmemek üzerine adını yazdırmıştır. Mustafa Kemal, olağanüstü özen ve disiplin içinde yaptığı çalışmalarla işini hiçbir zaman şansa bırakmamıştır. Mustafa Kemal hayatı boyunca tutsaklığa ve sömürüye karşı direnmiş, onun azmi, kararlılığı ve zekasıyla yok olmak üzere olan bir millet adeta küllerinden yeniden doğmuştur. Mustafa Kemal Türk milletinin tarih sahnesinden yeniden dirilişinin, bağımsızlığımızın, 783 bin 562 kilometrekarelik vatan toprağının adıdır. Mustafa Kemal, bu topraklarda özgürlüğün adıdır. Dünya üzerinde hiçbir lider yoktur ki ebediyete intikal ettikten 80 yıl sonra bile hala yaşıyor olsun. Dünya üzerinde hiçbir lider yoktur ki ebediyete intikal ettikten 80 yıl sonra bile böylesine özlemle anılsın. Dünya üzerinde hiçbir lider yoktur ki her gün fikirlerde yaşasın her gün yeniden doğsun. İçin rahat olsun Atam ne senden vazgeçeriz ne de devrimlerinden. Ne senden vazgeçeriz ne de fikirlerinden. Türk milleti var oldukça sen sonsuza kadar yaşayacaksın. Çünkü fikirler ölmez, çünkü Mustafa Kemaller ölmez. Senin bıraktığın değerler sonsuza kadar bize rehberlik etmeye devam edecektir. Sana bir kez daha söz veriyoruz ki; en büyük eserim dediğin laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız. Manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum."


Anahtar Kelimeler:
10 KasımAtatürkEDİRNE

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner194

banner146

banner182

banner196

banner76

banner181