banner230
Öne Çıkanlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Yenice Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Petlas Motorsport okul güzelleştirme Yenice
banner231

Diyarbakır Ergani'de DİSKİ kaçak su takibinde

DİYARBAKIR (İGFA) - Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde kaçak su kullananlarla ilgili çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan DİSKİ, ilçede bugüne kadar 11 binin üzerinde haneye giderek aboneliklerin yapıldığını bildirdi. Kaçak su kullananlarla ilgili belirlenen yasal mevzuat gereği işlemlerin gerçekleştirildiğini kaydeden DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, sahada yaptıkları denetlemelerde, sokaklarda gördükleri fiziki kaçaklara da hızlıca müdahale ettiklerini söyledi.  

ABONELİK VE TASARRUF ÇAĞRISI

Ergani ilçesinde vatandaşların sıkıntılarını da dinleyen DİSKİ Müdürü Tutşi, “DİSKİ olarak her günün önceki günden daha iyi olması için çaba sarf ediyoruz. Çalışmalarımız bittiğinde ve vatandaşlarımız suyu sulama amaçlı kullanmadığı takdirde suyumuz ilçemize 24 saat yetecektir. Ergani ilçemizdeki bu taramalarımız sürekli bir şekilde devam edecek. Ergani ilçemizde de bu çalışmalar tüm haneleri kapsayacak şekilde ve ilçe merkezindeki tüm evlere gidilerek tespitler yapılacak. Abonesi olmayan vatandaşlarımız bir an önce abone işlemlerini yapmalıdır. Geleceğimizi koruma adına suyu israf etmemeliyiz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181