Öne Çıkanlar bilgisayarlı kalıp ve tasarım dersleri Genel Başkan Kılıçdaroğlu patibüs İbb Bilecik

Kocaeli'de grevdeki Baldur işçilerinden Valilik yasağına tepki!

Ufuk BAĞAN (HÜR KOCAELİ)

Grev alanında gerçekleştirilmek istenen konser etkinliği, pandemi gerekçe gösterilerek yasaklandı. İşçilere destek için Baldur Süspansiyon önüne gelen sendika üyelerinin ve temsilcilerinin sadece basın açıklaması yapmasına izin verildi. Fabrika önünde bir araya gelen işçiler, "Yaşasın örgütlü mücadelemiz", "Direne direne kazanacağız", "Yaşasın sınıf dayanışması" ve "Baldur işçisi yalnız değildir" sloganları attı. Açıklamaya Gebze Sendikalar Birliği üyesi sendikaların yanı sıra, Emek Partisi, SEP, DİP ve EHP de destek verdi.

ŞOV YAPIYORLAR

Grev alanında konuşan Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Baldur Süspansiyon işçilerinin aylardır işlerine geri dönmek için kararlı bir mücadele sürdürdüklerini belirterek valiliğin aldığı etkinlik yasağını eleştirdi. Gerçekleştirilecek konserin pandemi koşullarında yapılacağını hatırlatan Serdaroğlu, "Sanatçı arkadaşlarımız bize moral verecekti ama her şeyi serbest bırakanlar bizim etkinliğimizi yasakladı. Türkiye'de ve Dünya'da büyük bir sorun var. Bu sorunlara karşı bir sorumluluğumuz var ve bu sorumluluğu olabildiğince de yerine getirmeye çalışıyoruz. Çeşitli bölgelerde yaptığımız etkinliklerde, basın açıklamalarında da kendi mantığımızda oluşturduğumuz o sorumluluklarımızı olabildiğince kurallara uygun bir şekilde yerine getiriyoruz. Son zamanlarda kongrelerinde, cenazelerde ve bulabildikleri her yerde gösteriş yapmak için alanları, salonları, cami avlularını dolduranlar gibi yanlış içerisinde olmak istemiyoruz" diye konuştu.

 

"Hazineyi boşalttılar, işsizlik sigortasını hortumladılar. Verecek paraları yok, nerede bu paralar? Neresinden tutsanız elinizde kalan bir yıl geride bıraktık" diyen Serdaroğlu, "Bu ülkenin kararnameleri sadece işçiler için mi geçerli? 1 Mayıs bu ülkenin ve dünya işçi sınıfının en önemli günüdür" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
IşçiProtesto1 Mayıs

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181