Öne Çıkanlar Aykut Yiğit Ortaokulu Yuvarlak Masa Söyleşileri toplum sorunları Kıbrıs Barış Harekatı kürek yarışları

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'un, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

 Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aksoy, mesajında, Türkiye'nin büyümesini ve gelişmesini istemeyen iç ve dış mihrakların 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdikleri darbe teşebbüsünün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine vatandaşların alanlara inmesi ve silahlı kuvvetlerle emniyet mensuplarının üstün gayreti sayesinde önlendiğini hatırlattı.

Mesajında, 15 Temmuz'un vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin azim ve kararlılığını, milli birlik ve beraberliğini bütün dünyaya bir kez daha gösterdiği bir gün olduğunu vurgulayan Aksoy, "Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 16'ncı maddesi, 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' der. Türk milleti egemenliğini anayasanın koyduğu esaslara göre yetkili organlarıyla kullanır. Bu millet, 15 Temmuz gecesi duruşuyla egemenliğin millete ait olduğunu, bunun üzerine kayıt ve şart konulamayacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Tıpkı kişiler gibi, milletlerin de karakterleri vardır. Türk milletinin karakteri de erdemlerle donatılmıştır. Bu erdemlerden biri de yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir." ifadelerini kullandı.

Aksoy, 15 Temmuz'un bir demokrasi zaferi olduğunu kaydederek, mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye Cumhuriyeti birlik ve beraberliğimiz devam ettikçe ilelebet yaşayacaktır. İçten ve dıştan birlik ve beraberliğimizi bozmaya kalkışanlara karşı nasıl 15 Temmuz'da bir araya gelebildiysek bundan sonra da yine birlik ve beraberlik içerisinde bu milli duruşu ortaya koyacağız. Milletimiz, bu uğurdaki kararlı duruşunu dünya var oldukça gösterecek ve bütün gücünü ülkemizin kalkınması, barışı ve huzuru için harcayacaktır. Bugün, biz bu ülkede hür ve bağımsız yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onları hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Şehit ve gazilerimizin yakınlarına devletimizin kapısı her zaman açıktır ve açık olmaya devam edecektir. Allah 15 Temmuz'u bir daha bu milletimize yaşatmasın. Bu duygu ve düşüncelerle dostlarımıza güven ve gurur verip, düşmanlarımıza korku saldığımız bu topraklar üzerinde gözü olanların son ümidini de yok ettiğimiz bu destansı kahramanlık gecesinde, tarihin şerefli sayfalarına isimlerini altın harflerle yazdıran tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, milli iradeye sahip çıkan Kocaelili hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner146

banner98

banner76