banner230
Öne Çıkanlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Yenice Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul güzelleştirme Petlas Motorsport Yenice
banner231

Manisa'da evsel atıklar trenle taşınacak

MANİSA (İGFA)- Yeşil ve sağlıklı bir gelecek için yatırım ve çalışmalar gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, vahşi atıkların bertarafını geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiği Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nde sağlamaya devam ediyor.

Katı atıkların ilçelerden taşınarak, merkezde bulunan tesiste bertarafını sağlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi çevreci bir adım daha atarak, katı atıkların karayolu yerine trenle taşınması için hazırladığı projeyi uygulamaya hazırlanıyor.  Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ne gelecek evsel atıkların trenle taşınması projesi hakkında ilçe belediyelerinin yetkililerine Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım tarafından bilgilendirme yapıldı.

3 ADET LOJİSTİK ALANI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım,  demir ağlarla örülü olan Türkye'de trenle çöp taşıma projesinin ilk taşımasını iki hafta önce başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi. 10 Nisan’da tüm araç ve ekipmanların geleceğini ve 3 adet lojistik alanı oluşturduklarını kaydeden Genel Sekreter Yıldırım, "Bu alanlardan birincisi Alaşehir’in Killik bölgesine, ikincisi Akhisar ilçesinin Süleymanlı bölgesine, üçüncüsü de Muradiye’de olmak üzere bir operasyon sahası oluşturduk. Bu güzergahta, Süleymanlı operasyon bölgemizde Soma ve Kırkağaç ilçesindeki atıkları, Gördes transfer istasyonunda Köprübaşı ve Gördes ilçelerinin atıklarını taşıyacağız, Akhisar ve Gölmarmara’nın ortasında bulunan Akhisar transfer istasyonundan Akhisar ve Gölmarmara’nın atıkları olmak üzere ortalama 400 ton atığı Süleymanlı operasyon bölgemizden taşıyacağız. Bu taşımacılığın bir diğer özelliği de şu Süleymanlı hattımız tamamen elektrikli trenle taşınıyor” diye konuştu.

VAHŞİ DEPOLAMA ALANLARI KAPATILACAK

Çevreye verdiği zararlardan dolayı vahşi çöp depolama alanlarının kapatılmasının hedeflendiğini ifade eden Ertuğrul Yıldırım, “Alaşehir, Soma, Salihli çöplüğünü hızlı bir şekilde kapatacağız. 2-3 aylık bir süre için Akhisar çöplüğünü geçici olarak kullanacağız. Sonrasında orası da kapanacak. 74 adet vahşi depolama alanımız için proje onaylarımız son buldu. 9 sahayı da rehabilite edeceğiz" dedi.

Anahtar Kelimeler:
çevreAtıkDepolamaManisa

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181