Öne Çıkanlar Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir Ebru Dorman AB Türkiye Delegasyonu Başkanı belediye başkan adayları Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal

Sivas'ta itfaiye erlerine ilk yardım eğitimi

SİVAS (İGFA)- Kaza, yangın, doğal afet durumunda ilk müdahaleyi yapan itfaiye erlerinin bilinçli müdahale edebilmesi amacıyla Sivas Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitim çalışmaları gerçekleştirildi. Bu kapsamda itfaiye erlerine olay yerinde yaralılara ilk yardım eğitimi verildi. Eğitimden faydalanan 130 personele sertifikaları İtfaiye Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle kavuştu.

Törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, sağlık çalışanları ve itfaiyecilerinin insanların zor zamanlarında olaylara müdahale ettiğine dikkati çekerek, ""Zorlu koşullarda cansiperane yapılan bu müdahaleyi yapabilmek içinde bilgi birikim çok önemli böyle alanlarda bu tür eğitimleri önemsiyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü adına söz alan Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Rüstem Hasbek ise, "İtfaiyenin müdahale ettiği alanlar oldukça fazla bir olayda en önemli şeylerden bir tanesi yapılan ilk müdahalenin doğru yapılması yaşam şansını yüzde 90 oranında artırıyor. Belediyemizden böyle bir talep geldiğinde bunu büyük bir memnuniyetle karşıladık. Bugün eğitimler sonucunda 130 personelimizin tamamı sertifika almaya hak kazandı" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181