banner230
Öne Çıkanlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Yenice Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Petlas Motorsport okul güzelleştirme Yenice
banner231

Sivas'ta izinsiz hafriyata GPRS'li önlem

SİVAS (iGFA)- Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ilde görev yapan hafriyat sektör temsilcileriyle Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin akıllı şehirler alanında bir adım daha attıklarını belirterek; sektörde faaliyet gösteren kamyon ve araçlara GPRS sistemi takarak belediye tarafından belirlenecek alanlara hafriyat dökülmesini ve çevre kirliliğini engellemek istediklerini söyledi.

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Hafriyat araçlarının güzergâhlarını belirlemek ve şehir içi trafiğinin rahatlamasına da önemli katkılar sunmayı planladıklarını ve bu noktada öncelikle hafriyat sektöründe çalışan ve bu sisteme kayıt olan firmalar ve araçları bu sektör de çalışabileceğini ifade eden Başkan Bilgin; "Uygulama kapsamında izin verdiğimiz ve takip cihazı kullanan kamyonun kasası kalktığında sistemimiz devreye girecek. Belirlenen alanlara hafriyat döküldüğü zaman bir sorun olmayacak ancak bu araçların damperleri farklı bir alanda harekete geçtiği an sistem devreye girecek. GPRS ile sistem anında bizi uyaracak. O andan itibaren gerek plaka kontrolü gerek görüntü kontrolüyle cezai işlem uygulanacak. Belirlediğimiz alanın dışına döküm yapılırsa şoför ve firmaya cezai müeyyide uygulayacağız" dedi.

Anahtar Kelimeler:
HafriyatKamyonGPRSSivas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181