Öne Çıkanlar Samsun Sağlık Bakanlığı Sefa Cangöz Bilecik Fetih müzesi

Yerel seçime doğru

KOCAELİ (AA) - MHP Darıca İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen törende, belediye meclis üyesi adayları kamuoyuna tanıtıldı.

Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, MHP MYK Üyesi Erkan Azeri, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti Darıca Belediye Başkan adayı Muzaffer Bıyık, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün, MHP SKM Başkanı Hasan Yeniay ile partililer katıldı.

-"Cumhur İttifakı millidir, milletin aklıdır"

Toplantıda konuşan MHP MYK Üyesi Erkan Azeri, Darıca Belediyesi Cumhur İttifakı adayı Muzaffer Bıyık’a destek istedi.

Cumhur İttifakı’nın beka meselesi olduğunu ifade eden Azeri, "Cumhur İttifakı millidir. Milletin aklıdır. Cumhur İttifakı’nın Darıca Belediye Başkan adayı Muzaffer Bıyık, bize her zaman bir kardeş kadar yakın olmuştur. Ne zaman aradıysak, bir sorunumuzu aktardıysak her zaman yanımızda olmuştur. 'Beka mı belediye mi' diye soranlara 'beka' diyoruz. Cumhur İttifakı bir beka meselesidir. Muzaffer Bıyık’ın milliyetçiliğine de adamlığına da şahidiz diye konuştu.

-"Muzaffer Bıyık’a sahip çıkacağız"

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ise siyaset işini ikinci plana atıp, sağduyu birlikteliği diyerek Cumhur İttifakı’nı oluşturduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"MHP ile AK Parti arasında bir uyum var, hazmetmişlik var. Cumhur İttifakı'nın ruhunu anlamak çok önemli. Hepimiz bu ruha uygun hareket edeceğiz. Darıca’da birlik beraberliği güçlü tutarak Cumhur İttifakı'nın Darıca’daki oyunu yüzde 58’lerden yüzde 65 bandına çıkarmamız gerekiyor. Bunu başaracağız. 'Belediye bakanlığında bana oy ver, meclis üyeliğinde kime verirsen ver' söylemi tuzaktır. Bu tuzağa düşmeyeceğiz. Belediye başkanlığında Cumhur İttifakı’nın adayı Muzaffer Bıyık’a sahip çıkacağız. Fitneye fesada inanmayın."

MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün de MHP’nin Darıca Belediye Başkanı adayının Muzaffer Bıyık olduğunu vurgulayarak, "Türkmen beyi Devlet Bahçeli ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde alınan kararlara teşkilatlar olarak harfiyen uyacağız. Liderimizin sözünü yerde bırakmayacağız, Darıca’da belediye başkan adayımız AK Partili Muzaffer Bıyık’tır. Belediyede Cumhur İttifak’ımızın adayı Bıyık’a oy vereceğiz, meclis üyeliklerinde ise MHP’li adayları destekleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

-"Cumhur İttifakı '15 Temmuz' ve 'Yenikapı' ruhudur"

Cumhur İttifakı’nın Darıca adayı Muzaffer Bıyık, Cumhur İttifakı'nın devletin bekası, memleket meselesi olduğunu vurgulayarak, "Cumhur İttifakı '15 Temmuz' ruhu, 'Yenikapı' ruhudur. Bu ruhun devam etmesi için hepimize görevler düşüyor. Cumhur İttifakı’nın ve bu birlikteliğin 1 Nisan’dan sonra da devam etmesi için çalışacağız. Bunu samimiyetle söylüyorum. MHP teşkilatlarıyla sürekli istişare halindeyiz. Belediyeyi hep birlikte yöneteceğiz. Biz gönüllere talibiz. Gönül yapmaya geliyoruz. Gece gündüz çalışarak, Cumhur İttifakı’nın en güçlü şekilde seçimden çıkması için mücadele edeceğiz." şeklinde konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner194

banner146

banner182

banner196

banner76

banner181