banner230
Öne Çıkanlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Yenice Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Petlas Motorsport okul güzelleştirme Yenice
banner231

Bursa Mustafakemalpaşa'da 'otizm' farkındalığına anlamlı bağış

BURSA (İGFA) - Mustafakemalpaşa'da otizmli özel çocukların sosyal yaşama katılmalarını sağlamak ve okul eğitimlerinin dışında da farklı aktiviteleri yapabilecekleri Saliha-Halil Kanar Otizm Birimi yapılan dualarla hizmete girdi. 
 
Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Kavak, Cumhuriyet Başsavcısı Nurettin Güner, Siyasi Parti ilçe Başkanları, STK temsilcileri, Otizm Derneği yönetici ve üyeleri ile vatandaşların hazır bulunduğu açılışta, Murat Uzgur Engelsiz Yaşam Merkezi içerisinde hizmet vermeye başlayan merkezi gezen davetliler daha sonra özel çocukların el emeği ile yaptığı ürün sergisini ziyaret etti.
 
Belediye Başkanı Mehmet Kanar, şahsi imkânlarıyla, merhum anne ve babamın hatıralarını yaşatmak için Saliha-Halil Kanar Otizm Merkezi’ni kurduklarını belirterek, "Otizmin kamuoyunda bilinirliğinin artması için hepimiz el ele vermeliyiz. Çünkü son yıllarda görülme oranı çok büyük bir hızla artan otizmin tek çaresi var; Erken tanı ve eğitim. Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak, spektrum bozukluğu olan evlatlarımızın erken tanısının konulması ve topluma kazandırılması için tüm STK’larımızla ve rehabilitasyon merkezlerimizle iletişim halindeyiz. İyi dilek ve dualarınızla hayrımıza ortak olmanızı dileriz" dedi.
 
Mustafakemalpaşa Otizm Derneği Başkan Yardımcısı Selda Özel Başkan Mehmet Kanar’a kişisel girişimleriyle ilçeye kazandırdığı yeni birim ve destekleri için teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181