Öne Çıkanlar bilim Göçmen Ahmet Kırman teknoloji Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali

Aydın'da kadın dostu Kuşadası'nda 'Acil Yardım Hattı' desteği

Aydın'da Kadına yönelik şiddetin önüne geçmeyi amaçlayan Kuşadası Belediyesi, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) ile ‘Acil Yardım Hattı’ işbirliği protokolü imzaladı.Bülent ESER (Didim-a Haber) - Aydın'da şiddet veya istismara maruz kalan Kuşadası ilçesindeki kadınlar, hukuki ve psikolojik destek ile danışmanlık ihtiyaçlarını karşılamak için federasyonun acil yardım hattını arayabilecek.

İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen imza törenine TKDF Başkanı Canan Güllü, TKDF Kuşadası Temsilcisi MehlikeHepdemir, Kuşadası Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri ile Kuşadası Kadın Platformu üyeleri katıldı.  

Törende konuşan TKDF Başkanı Canan Güllü, Kuşadası Belediyesi’nin kadın dostu politikalarıyla tüm Türkiye’ye örnek olduğunu belirtti. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, tüm hizmetlere kolayca ulaşabilmek adına ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Önümüzdeki günlerde modern ve ferah bir Kadın Danışma Merkezi’miz hizmete girecek. Alt katı kreş, üst katı danışma merkezi olacak. Yine başka bir mahallemizde de anne-bebek merkezi yapıyoruz. Kuşadası Belediyesi olarak kadınların her zaman yanındayız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181