Öne Çıkanlar Koray Şener Edirne 6. Kitap Fuarı çevre TÜBİTAK Piyanist

Devlet ödüllü sanatçıdan Bursa’da 'Sihirli Işığın Gücü' sergisi

Makedonya’nın devlet ödüllü sanatçısı Reşat Ahmeti’nin ‘Sihirli Işığın Gücü’ Resim Sergisi, Ressam Ahmeti’nin de katıldığı törenle ziyarete açıldı. Sergi, MBA Okulları Bursa Özlüce Kampüsü’nde 4 Aralık 2021 tarihine kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek.BURSA (İGFA) -  Medicana Eğitim Grubu iştiraki MBA Okulları, Makedonya’nın devlet ödüllü sanatçısı Reşat Ahmeti’nin, 25 eserlik ‘Sihirli Işığın Gücü’ Resim Sergisi’ni Bursa’da sanatseverlerle buluşturdu. 

MBA Okulları Bursa Özlüce Kampüs Müdürü Burhan Yazgan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen serginin açılışına Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı Devlet Danışmanı ve Sanat Tarihçisi Behicüddin Şehabi ile Kalkandelen Devlet Üniversitesi Öğretim Görevlisi-Ressam Prof.Dr. Reşat Ahmeti özel davetli olarak yer aldı. 

Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, ülkenin geleceği olan gençlere güvendiğini belirterek,  "Ülke gençliğimizin, iyi bir eğitimle dünya çapında başarılara imza atacağına inanıyorum. Bu yolda emek veren eğitim gönüllülerine teşekkür ediyorum.  Gençlerin yetişmesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Tüfekçi ise, bireyin kendini gerçekleştirebilmesi için estetik duyarlılıklarla bezenmiş ruh ve bilinç taşıması gerektiğini savundu. Bu arada Ressam Reşat Ahmeti’nin Bursa’ya gelişi nedeniyle bir mesaj paylaşan MBA Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Sezgin Sunay da, yaşamı güzelleştiren, insan hayatına değer katan sanat ve sanatçının her daim yanında olduklarının altını çizdi.

“ÇOCUKLARA İLHAM VE CESARET ÇOK DEĞERLİ”

Öte yandan üÜnlü Ressam Reşat Ahmeti sabah saatlerinde Bursa Kampüsü’nde Görsel Sanatlar Kulübü öğrencileriyle birlikte bir atölye çalışması gerçekleştirdi.  Atölye sırasında; sanatta ışığın ve renklerin rolü üzerine öğrencilerle sohbet eden, tecrübe ve önerilerini de paylaşan Ressam Ahmeti,  özellikle çocukların küçük yaşlarda sanatla iç içe olmasının büyük önem taşıdığını belirterek, bu yolda çocuklar ve gençlere ilham vermenin ve onları cesaretlendirmenin kendisi için çok değerli olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından MBA Okulları öğrencileri kendi elleriyle resmettikleri Atatürk portresini Ressam Ahmeti’ye hediye ederken;  MBA Okulları Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Tankaş ve Medicana Bursa Hastanesi İcra Kurulu Başkanı Dr. Engin Bozkurt da, Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı Devlet Danışmanı ve Sanat Tarihçisi Behicüddin Şehabi ile ressam Reşat Ahmeti'ye günün anısına plaket takdim etti. Ressam Ahmeti ayrıca, açılış töreni anısına Medicana Bursa Hastanesi İcra Kurulu Başkanı Dr. Engin Bozkurt’a bir eserini hediye etti.

Sihirli Işığın Gücü Resim Sergisi, 4 Aralık 2021 tarihine kadar her gün, 10.00-16.00 saatleri arasında MBA Okulları Bursa Özlüce Kampüsünde ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner76

banner181