Öne Çıkanlar Halk Eğitim Müdürü Özge Yalçın Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı EDİRNE Gökçe Ok izmit

Malatya’da Kayısı Festivali 16 Temmuz’da başlıyor

MALATYA (İGFA) - Pandemi kısıtlamaları nedeniyle 2020 yılında ertelenen Kayısı Festivali, kısıtlamaların kaldırılması ve hayatın normale dönmeye başlaması ile birlikte 16-17 Temmuz 2021 tarihleri arasında yeniden kutlanacak.

Yapılacak 24. Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali için Millet Bahçesi Kıraathanesinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Başkan Gürkan, geçen yıl pandemi nedeniyle kutlayamadığımız Kayısı Festivali’mizi bu yılda buruk bir şekilde kutlayacaklarını söyledi.

16 Temmuz’da olacak festivalin açılışının 17 Temmuz akşamı saat 18.00’de büyük bir kortej yürüyüşü gerçekleştirileceğini belirten Başkan Gürkan, "Tabi festivalimizin süreci içerisinde bisiklet yarışları, kültür sanat etkinlikleri, konferans ve paneller kısada olsa yapılacak.  Kortej yürüyüşümüzün hemen akabinde de değerli sanatçılarımızdan Zara ve Kutsi’nin vereceği halk konseriyle Kayısı Festivalimizi noktalayacağız” dedi.

Festivallerin esas amacının şehrin birlik beraberliği, dirlik düzeni ve dayanışması için olduğunu ifade eden Başkan Gürkan, “Kayısı Festivali de olsa, Kültür Festivali de olsa veya başka festivallerde olsa esas amaç şehrin tarihini, kültürünü, medeniyetini, geçmişteki yaşanmışlıklarını, günümüzde yaşanılanlarını ve gelecekte yaşanılanları bir birlik atmosferi içerisinde ve yol istikrarı içerisinde gitmesini sağlamaktır.Malatya’yı değerlendirirken tarihi itibariyle insanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehri olarak tarif ediyoruz. Esas amaç Malatya’nın birlik ve beraberliğidir” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ayrıca ahde vefa olarak, 16-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 24. Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali’nin festivalin başlamasında yer alan ve öncülük eden isimlerden olan Ziraat Mühendisi Mustafa Geban adına düzenleneceğini ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181