Öne Çıkanlar bilim teknoloji Göçmen cinayet İnegöl
banner246

Bursa’nın gururu Türkiye şampiyonu oldu

Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi, bugün Kastamonu’da gerçekleştirilen, “Okul Sporları Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Birinciliği” müsabakalarında şampiyon oldu.

KASTAMONU (İGFA) - Bursa genelinde gerçekleştirilen geleneksel halk oyunları yarışmalarında Bursa birincisi olan ve ardından Manisa’da gerçekleştirilen müsabakalarda Marmara ve Ege Bölgesi birinciliğini kazanarak Bursa’nın gururu olan Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi, başarısını Türkiye birinciliğiyle taçlandırdı.

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR

Bursa, Burdur, Kastamonu, Artvin, Antalya, Kütahya, Adana, Van ve Sivas olmak üzere 9 ilden halk oyunu ekibinin yarıştığı Kastamonu’daki, ‘Yıldızlar Türkiye Birinciliği Müsabakaları’nda jüriden 87,52 puan alarak birinci olan Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi sonuçlar açıklanınca büyük mutluluk yaşadı.

Şampiyon öğrenciler, kupayı Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın elinden alırken, antrenörleri Sedat Planalı ve Okul Müdürü Ramazan Yürük ile birlikte kupa sevincini yaşadılar.

Türkiye Şampiyonu takımın önümüzdeki günlerde, Okul müdürü Müdürü Ramazan Yürük ile birlikte Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu’nu yaptıran hayırsever işadamı Sabahattin Gazioğlu’nu ziyaret ederek kupayı götüreceği öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner207

banner146

banner208

banner258