banner261
Öne Çıkanlar bilim teknoloji EDİRNE Kocaeli Bursa
banner246

Kayseri Erciyes'in ihtişamı görücüye çıkıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim ve mesleki kursları ile yüzbinlerce insana dokunan kuruluşu Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.’nin (KAYMEK) Erciyes Dağı’nın rakımını ilham alarak hazırladığı, 56 el sanatı branşında toplam 3 bin 917 eseri beğeniye sunağı “Erciyes’in İhtişamından Sanatın Zirvesine” KAYMEK Yıl Sonu Sergisi bugün açılıyor.Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetler gösteren KAYMEK, mesleki eğitim kurslarının yanı sıra, birbirinden değerli el emeği göz nuru eserlerle düzenlediği sergilere yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

KAYMEK, 2021-2022 eğitim öğretim yılında birçok el sanatı dalında tesislerinde eğitim verdiği kursiyerler ve eğitmenler tarafından bin bir emekle hazırlanan el emeği göz nuru eserleri, “Erciyes’in İhtişamından Sanatın Zirvesine” KAYMEK Yıl Sonu Sergisi ile Kayserililerin beğenisine sunuyor.

Erciyes Dağı’nın yüksekliğinden ilham alınarak hazırlanan ve bugün saat 14.00’te KAYMEK Göz Nuru Tesisi’nde ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak sergide 56 el sanatı branşında toplam 3 bin 917 eser görsel bir şölen sunmaya hazırlanıyor.

“ERCİYES’İN İHTİŞAMINDAN SANATIN ZİRVESİNE” GÖRSEL ŞÖLEN

KAYMEK’in birçok sanat dalında düzenlediği kurslarda eğitim alan kursiyerlerin ve KAYMEK eğitmenlerinin el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan “Erciyes’in İhtişamından Sanatın Zirvesine” KAYMEK Yıl Sonu Sergisi, farklı bir konseptle ziyaretçileri kendine hayran bırakacak. KAYMEK tarafından ziyarete açılacak sergi ile 2022 yılı içerisinde ülkedeki emsalleriyle karşılaştırıldığında en çok sayıda eserle görsel bir şölene imza atılması planlanıyor.

“Erciyes’in İhtişamından Sanatın Zirvesine” KAYMEK Yıl Sonu Sergisi’nde ‘Akrilik Boya Resim, Alüminyum Kabartma Yapımı, Cam El Dekoru, Cam Mozaik (Mozaik), Çeyiz Ürünleri Hazırlama, Dekoratif Örtü Dikimi, Çini İşlemeci/Çinici, Tahrirci/Çinici, Çocuk Üst Giysileri Dikimi, Dantel Anglez Yapımı, Davul Derisinden Aksesuar Yapımı, Kösele Çanta Yapımı, Saraciye Kesimci, Dekoratif Ahşap Süsleme, Dekoratif Sepet Örücülüğü’ gibi 56 el sanatı branşında 3 bin 917 eser sergilenecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner207

banner258

banner208