Öne Çıkanlar erkekler serbest stil Gazi Ömer Bay Anadolu Lisesi Muhalefet çavuş üzümü kılıçdaroğlu

Mustafa Ercan’dan,  Sarıkamış'a Şehitler anıtı

Aynı zamanda Sarıkamış Platformu üyesi de olan ERMAŞ Mermer yönetim kurulu başkanı Mustafa Ercan tarafından  7 yıl önce yaptırıp Sarıkamış'a gönderdiği  iki mermer bloktan oluşan anıtın mesneti yaptırıp üst üste koyuldu.  Mesnetin kaplamasını rötuşları ve çevre tanzimi ise yaz aylarında yapılacak.

MUSTAFA ERCAN: SARIKAMIŞ’A HAYIRLI OLSUN

Anıtın yerine konulmasından son derece memnun olduğunu söyleyen Mustafa Ercan şunları söyledi.: Sarıkamış Kızılçubuk köyüne (babamın köyü) dikilecek olan anıt mermer, Bizim ülke olarak, millet olarak, devlet olarak sorumluluğumuz kendi ülke sınırlarımız içerisinde yaşayan insanlar olduğu kadar bize o mirası bırakan o ecdada karşı sorumluluklarımız var. Ecdadımıza, şehitlerimize ve memleketimiz Sarıkamış’a sahip çıkmak için ne yapsak azdır. Bu bilgilendirme anıtının bulunduğu yer bir zamanlar ailemizin yaşamış olduğu Kızılçubuk Köyü olması da beni ayrıca çok duygulandırdı. Bu topraklara hepimizin borcu var. Bu projeyi bana öneren kıymetli büyüğüm Prof. Bingür Sönmez Hocama ve eserin yerine konulmasında teknik destek veren Sarıkamış Platformu Başkanı Ümit Kabay’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÜMİT KABAY: ANIT İÇİN MUSTAFA ERCAN’A TEŞEKKÜR EDERİZ

Sarıkamış Pltformu başkanı Ümit Kabay yaptığı açıklamada “7 yıl önce platformumuz üyesi ve yöneticilerimizden Mustafa Ercan beyin yaptırıp Sarıkamış'a gönderdiği  iki mermer bloktan oluşan anıtın mesnetini yaptırıp üst üste koydurduk.  Mesnetin kaplamasını rötuşları ve çevre tanzimini inşallah yaz ayların da yaptıracağız. Anıtın olduğu yer Şehitleri anma törenlerinde yürüyüşün başladığı yerdir. Sarıkamış Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Ercan tarafından yaptırılan 35 tonluk mermer Şehitlik anıtı büyük gayretler ile yerine monte edildi. Şehitlik yürüyüş toplanma merkezinin üst tarafına kurulan bu anıt şehitlerimize yakışır bir anıt oldu. ERMAŞ MADENCİLIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Sarıkamış Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Ercan  Beyefendiye çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner266

banner263